Lekcia

Autor: Monika Tršková | 9.10.2015 o 13:38 | (upravené 9.10.2015 o 18:29) Karma článku: 4,27 | Prečítané:  1131x

Na druhej strane telefónu, počujem zúfalý hlas. "Potrebujem sa s Tebou stretnúť, musím Ti všetko povedať."

Láska, vzťahy, rozchody a návraty. Tak známe takmer každému z nás. Raz s najväčšou istotou hádžeme záchranné koleso topiacemu, inokedy sami oň prosíme.

To čo zväčša riešime celý život sú vzťahy. Rodinné, priateľské, pracovné, partnerské. Celý život nám ľudia prostredníctvom vzťahov dávajú lekcie. Predstavme si ich ako učiteľov v škole. Pochopíš prebraté učivo a môžeš ísť ďalej, no ak nie, je potrebné opakovanie.Tieto lekcie nás učia mnoho o nás, formujú našu osobnosť k dokonalosti. Učíme sa aké chyby nerobiť, ako tolerovať, byť empatický, no najmä sa učíme úprimne milovať. Bez podmienok, bez výčitiek. Milovať z celého srdca nielen našich vyvolených, ale aj kolegov, ktorý nás sem tam nahnevajú, rodinu, na ktorú veľa krát naozaj nie je spoľahnutie či priateľov, ktorí zamotaní vo svojich problémoch si na nás už pár rokov nespomenuli.

A tak som po krátkom zúfalom telefonáte presne vedela o čo ide. Veď naše cesty sa spájajú vtedy, keď je najhoršie. Riešila vzťah - partnerský. Zrútil sa jej svet,on jej zlomil srdce na tisíc kúskov. A ona sa potrebuje opäť naučiť milovať. Prekrásna žena,ktorá zostala bez pochopenia, bez nádeje, bez chuti žiť ďalej. Vtedy, kedy to nečakala prišla lekcia,jedna z tých ktoré naozaj menia osobnosť. Dostala ju aby otvorila oči, pretože úžasný vzťah si vyžaduje veľa snahy. No najmä pred tým,ako pochopí prečo sa on - jej učiteľ, rozhodol, že je už dosť veľká na to,aby zvládla ťažšie učivo, musí si ona vybudovať niečo, na čo mnohí veľakrát zabúdame.. A to,vzťah k sebe samej, aby spoznala svoje skutočné hodnoty.

Pretože bez toho nepochopí ani ten najlepší žiak, potrebnú lekciu od vysnívaného účiteľa.
 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Niektorí ľudia majú zvláštny dar, chutí im dúha a vidia zvuky

Ak vám vonia hudba alebo zapácha nejaká situácia, zrejme máte dobrú slovnú zásobu a radi sa vyjadrujete opisne. Alebo ste synestetik a myslíte to doslovne.

EKONOMIKA

Osem zmien v hypotékach, ktoré odštartujú od marca

Ľudí čaká viac dokladovania a prísnejšie posudzovanie.

ŠPORT

Sagan pobavil otázkou na súpera aj odpoveďou, prečo bol na toalete

Špekulovalo sa o zdravotných problémoch.


Už ste čítali?